OFICJALNY SKLEP ZEPTER INTERNATIONAL POLAND

(22) 230 99 40

 
[V2_TopNavigation_Row2 - submenu]
Banner

6 TOP czynników zewnętrznych, które powodują przedwczesne starzenie się skóry twarzy i jak z nimi walczyć

6 TOP czynników zewnętrznych, które powodują przedwczesne starzenie się skóry twarzy i jak z nimi walczyć

1. Ekspozycja skóry na słońce:

Około 80% procesu starzenia się skóry jest związane z ilością światła słonecznego, na które jest narażona nasza skóra przez całą długość naszego życia. Ekspozycja na słońce powoduje pojawianie się zmarszczek, plam starczych, zmniejszanie elastyczności skóry i zwiększanie ryzyka raka skóry. Po długotrwałym wystawieniu na działanie słońca skóra staje się wysuszona, skórzasta, pomarszczona i obwisła.

Co możemy zrobić?

Staraj się unikać bezpośredniego wystawiania na działanie promieni słonecznych w lecie, używaj filtrów przeciwsłonecznych z wysoką ochroną i nie wystawiaj się na działanie słońca zbyt długo. Zawsze stosuj obfite ilości kremów z filtrem UVA i UVB, nawet w zimowe i pochmurne dni. Użyj balsamu do codziennej pielęgnacji, który nawilży twoją skórę i ochroni ją przed zewnętrznym środowiskiem. Zalecamy: Essential Protecting Complex oferuje idealnąmieszankę składników nawilżających, odżywczych i ochronnych – najlepsze, co natura może Ci zaoferować jako barierę między skórą i środowiskiem.

2. Palenie:

Palenie powoduje przedwczesne zmarszczki, które zwykle pojawiają się na bokach oczu i powyżej górnej wargi. Te tak zwane linie palenia mogą pojawić się 10-15 lat zanim pojawią się wśród niepalących. Przyczyną przedwczesnych zmarszczek u palaczy jest obniżenie poziomu witaminy C we krwi. Palenie powoduje także zwężenie naczyń krwionośnych, co powoduje zmniejszenie przepływu krwi do skóry. Kolor skóry palacza staje się ziemisty lub szary i wydaje się być bez życia.

Co możemy zrobić?

To akurat jest równocześnie bardzo łatwe i skomplikowane: po prostu przestań palić! Należy pamiętać, że bierne palenie może mieć negatywny wpływ na skórę, więc jeśli mieszkasz z palaczami, niech palą poza domem.

3. Brak snu:

Nie na darmo nazywają porządny odpoczynek w nocy "snem dla piękna"! Zbyt mało snu powoduje wyczerpanie organizmu i nie pozwala skórze zregenerować się. Brak snu może sprawić, że będziesz czuła się i wyglądała na zmęczoną, powodować ciemne kręgi i worki pod oczami i sprawiać, że skóra będzie zwiotczała.

Co możemy zrobić?

Spróbuj spać co noc przez 8 godzin. Nie spożywaj napojów zawierających kofeinę popołudniu i unikaj jedzenia co najmniej 2 godziny przed snem. Stosuj się do tego codziennie i możemy dać Ci do tego jedną drobną, lecz potężną sekretną broń, która może ochronić delikatną skórę w okolicach oczu z precyzyjnymi formułami, strukturą I aktywnymi składnikami:  Zaawansowane Serum pod Oczy.

4. Stres:

Zewnętrznie stres i zbyt wiele niepokoju powoduje marszczenie brwi i z czasem mięśnie twarzy "zapamiętują" ten ruch, powodując drobne linie i zmarszczki. Ponadto długotrwały stres emocjonalny powoduje zwiększone wydzielanie hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina, które przyspieszają procesy starzenia.

Co możemy zrobić?

Nie ma łatwego “leku” na stres w dzisiejszym pędzącym tempie życia, ale powinnaś spróbować i znaleźć swoje bezpieczne miejsca i czynności, które Cię relaksują: joga, medytacja, relaksująca muzyka, taniec, czytane książek, jazda konno.  

5. Alkohol:

Nadmiar alkoholu powoduje uszkodzenie struktury skóry i koloru i ma poważny wpływ na stan oczodołów. Dzieje się tak ze względu na gromadzenie się toksycznych produktów rozkładu w głębszych warstwach skóry.  Jednocześnie alkohol odwadnia Twoją skórę. Na suchej skórze zmarszczki pojawią się szybciej i będzie ona wyglądała na monotonną,  matową.

Co możemy zrobić?

Po prostu nie pij lub pij tylko podczas niektórych wyjątkowych okazji i nie więcej niż jedna czy dwie szklanki. Spróbuj także pić wodę między drinkami.

6. Niezbalansowane nawyki żywieniowe:

Złe nawyki żywieniowe są źródłem wielu problemów zdrowotnych, łącznie z przedwczesnym starzeniem się skóry. To bardzo ważne, aby unikać cukru, kofeiny I śmieciowego jedzenia. Dieta bogata w proste cukry i słodycze sprawia, że tkanka łączna skóry traci swoją elastyczność.   Z drugiej strony, białko jest niezbędne do produkcji struktur białkowych, które budują włókna kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Owoce i warzywa są głównym źródłem przeciwutleniaczy w naszym codziennym odżywianiu i są bardzo ważne w walce z przedwczesnym starzeniem się.

Co możemy zrobić?

Wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe –  jest to zasadnicze dla kompletnego zdrowego samopoczucia Twojego ciała I ducha. Wiesz, co mawiamy: Jedz zdrowo, żyj lepiej, żyj dłużej!

Odpowiednia pielęgnacja skóry i kosmetyki do pielęgnacji:

Teraz, jest jeszcze kilka porad i trików, które mogą pomóc w walce z uporczywymi zmarszczkami i bezlitosnymi oznakami starzenia: jeśli zastosujesz się do wszystkich wyżej wymienionych wskazówek, powinnaś również zapewnić swojej skórze "przyjemność", delikatne "pchnięcie" dzięki wysokiej jakości produktom do pielęgnacji urody. Polecamy naszą linię kosmetyków La Danza z produktami począwszy od serum przeciw starzeniu, produktami do naprawy stanu skóry i jej nawilżania, tonikami oczyszczającymi i kremami ochronnymi. Szwajcarska nanotechnologia i naturalne składniki aktywne są kluczowymi elementami wyjątkowej linii produktów do pielęgnacji skóry La Danza. Ta niezwykła synergia między naturą a nauką zapewnia najwyższą jakość pielęgnacji urody, zwalczając oznaki starzenia się przy użyciu potężnych składników pochodzących z natury.


 

Opublikowano: 22.06.2020 17:19:45 przez Zepter International | z 0 komentarzem(-ami)
Żyj Zdrowo, Żyj Dłużej
Udostępnij: