OFICJALNY SKLEP ZEPTER INTERNATIONAL POLAND

(22) 230 99 40

 
[V2_TopNavigation_Row2 - submenu]
Banner

Terapia światłem Bioptron w leczeniu trądziku

Terapia światłem Bioptron w leczeniu trądziku
Maseczki do twarzy powodują, że tworzy się gorące, wilgotne środowisko, które jest niestety idealnym do namnażania się bakterii wywołujących trądzik (Propionibacterium acnes), Staphylococcus aureus i grzybów. Dlatego też stosowanie masek wywołuje pojawienie się pryszczów i zaczerwienień nawet u osób, które z nimi na co dzień, w normalnych okolicznościach nie zmagają się.
Dzielimy się z Państwem aktualnymi opiniami na temat pomyślnego wykorzystania terapii Bioptron Hyperlight w leczeniu trądziku.
 
Terapia Bioptron Hyperlight ma korzystny wpływ w przypadku różnych rodzajów schorzeń skóry, w tym tak powszechnego trądziku.
 
Dwa aktualne przypadki z Rumunii, gdzie pacjenci cierpią na ciężkie przypadki trądziku, leczeni byli terapią światłem Bioptron Hyperlight. Terapii poddawani byli raz dziennie przez 15 min przez okres 3 tygodni. Stan skóry u dwóch pacjentów uległ znakomitej poprawie.

Przypadek I
 
Przed rozpoczęciem zabiegu skóra pacjentki była czerwonawa o dużym zagęszczeniu czerwonych wyprysków (zdjęcie 1A). Dotknięty obszar sięgał od okolicy ucha do brwi i pokrywał całą powierzchnię policzka.

Po zabiegu terapią światłem Bioptron Hyperlight przez 3 tygodnie po 10 minut dziennie, liczba czerwonych krost zmniejszyła się drastycznie (zdjęcie 1B). Nie tylko liczba krost spadła, ale także skóra nie była już czerwona i stała się gładsza.
 
Zdjęcie 1. Skóra policzków dotknięta trądzikiem przed i po terapii Bioptron Hyperlight. 1A - zdjęcie przed leczeniem, 1B - zdjęcie po trzech tygodniach codziennego poddawania naświetlaniom.
 
 

Przypadek II
 
Skóra pacjentki pokryta była dużą liczbą czerwonych krost, szczególnie w okolicy brody (zdjęcie 2A). Terapię Bioptron Hyperlight stosowano przez trzy tygodnie po 10 minut dziennie. Dzięki zabiegom naświetlania liczba wyprysków znacznie spadła, a kilka pozostających pryszczów były mniejsze (zdjęcie 2B) i bardziej powierzchowne. W tym samym czasie zregenerowana skóra wyglądała na gładszą. Ślady i blizny prawie zniknęły.
 
Te dwa przypadki doskonale pokazują dobroczynne działanie urządzenia Bioptron w leczeniu trądziku. Terapia światłem Bioptron Hyperlight wspomaga regenerację skóry dzięki działaniu biostymulacyjnemu. Stymulując mikrokrążenie i produkcję kolagenu, a także dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu, urządzenie Bioptron wspomaga regenerację skóry, sprawiając, że jest gładsza i zdrowsza.
 

Zdjęcie 2. Skóra policzków i brody dotknięta trądzikiem przed i po sesji naświetlań urządzeniem Bioptron Hyperlight. 2A - zdjęcie przed leczeniem, 2B - zdjęcie po trzech tygodniach codziennego stosowania Bioptron Hypelright.